Poniżej 14.00s
Sezon letni 2022 to zdecydowanie jeden z lepszych sezonów w konkurencjach płotkarskich na dystansie 100 i 110 metrów przez płotki. Kto nie wie – kobiety biegają na 100 metrów przez płotki, a panowie na 110 metrów przez płotki. Są to dystanse, które są określane sprinterskimi, bo mimo płotków, jest to jednak bardzo szybki i dynamiczny bieg. Czemu ten sezon był taki wyjątkowy? Bo chyba jeszcze nigdy w historii tej dyscypliny zawodnicy biegający w kategorii seniorskiej nie osiągnęli takich wyników. Najstarsi znawcy dyscypliny nie przypominają sobie finału Mistrzostw Polski, żeby cała ósemka startujących pań pobiegła poniżej 14 sekund. Mało tego, nie wszystkie zawodniczki, które uzyskały czas poniżej 14 sekund dostały się do finału. Na dokładkę Damian Czykier w finale biegu na 110 metrów przez płotki pobił rekord Polski ustanowiony przez Artura Nogę – jego czas finału to 13.25 i oczywiście złoty medal. Zawodnik ten pokazał również świetną formę na Mistrzostwach Świata 2022 w Eugene w USA, gdzie zajął 4 miejsce.
Aby poznać ich trochę bliżej
Nasza Fundacja od lat związana jest właśnie z biegami płotkarskimi – nie ma się co dziwić, skoro założyciel jest płotkarzem z krwi i kości, a także z szybkości! Obserwując rozwój zawodników Trener Paweł Rączka nie chciał, aby ich sukcesy przeszły obojętnie w dzisiejszym bardzo szybko zmieniającym się świecie. Świecie, gdzie sukces nie zawsze jest odpowiednio widoczny i eksponowany, doceniany. Wobec tego zrodził się pomysł na kalendarz płotkarski na 2023 rok. Zaprosiliśmy do tego projektu czołówkę sezonu 2022, bardzo cieszymy się, że tylu zawodników i zawodniczek zechciało wziąć udział w tym projekcie. Dzięki temu, możecie ich bliżej poznać. W tempie nieco szybszym niż normalnie udało nam się zorganizować sesję fotograficzną z każdym z nich, nawet w różnych lokalizacjach, aby sportowcy nie musieli rezygnować ze swoich treningów i regeneracji. Podczas naszego projektu odwiedziliśmy Sopot, Wrocław, Łódź, a nawet Gorzów Wielkopolski. Niektóre zawodniczki odwiedziły nas również w Warszawie.

Kalendarz to aż 13 kart z fotografiami zawodników i zawodniczek wykonanymi przez naszą fotografkę Aleksandrę Kowalską, pod bacznym i uważnym okiem trenera Pawła Rączki. Chcieliśmy, aby ten kalendarz był wyjątkowy, aby pokazywał każdego zawodnika i zawodniczkę, abyście mogli ich lepiej poznać i kibicować im podczas dalszej ich kariery. A jest co śledzić, bo już tak niewiele czasu do Igrzysk Olimpijskich – a wiadomo, że dla każdego sportowca to chyba cel „top of the top”.
Fundusz Rehabilitacyjny
Jednym z większych problemów w sporcie jest brak środków na operacje, zabiegi i rehabilitację. Kontuzje przytrafiają się w różny sposób, na każdym etapie wynikowym i w różnym wieku. Niestety wielu młodych kończy swoją przygodę ze sportem kiedy dozna poważniejszej kontuzji, bo nie są w stanie opłacić odpowiedniej rehabilitacji czy zabiegów, które umożliwią powrót do trenowania. Widzimy jak sportowcy z najwyżej półki wynikowej wracają do trenowania nawet po kilku tygodniach od operacji, zabiegu. Jest to możliwe tylko dzięki finansowaniu odpowiedniej rehabilitacji.
Tworząc Fundusz Rehabilitacyjny chcemy stworzyć większe możliwości dla zawodników, których nie stać na kosztowne operacje, zabiegi czy rehabilitację. Będziemy zbierać pieniążki z różnych źródeł, które będą odkładane tylko na ten cel. Stworzymy przejrzysty system zgłaszania się o pomoc – niestety pewnie nie będziemy w stanie pomóc wszystkim i pełnym wymiarze, ale od czegoś trzeba zacząć.
Sprzedaż kalendarza to początek budowania naszego Funduszu Rehabilitacyjnego. Następnym punktem będzie przeznaczenie wszystkich środków ze sprzedaży zdjęć w naszym sklepie na ten cel. Z czasem będziemy organizować dodatkowe zbiórki, sprzedaż różnych artykułów w naszym sklepie online, a także kolejne projekty. Oprócz tego każdy z Was będzie mógł wpłacać darowizny na ten cel – jest do tego specjalny numer konta, który udostępnimy poniżej i w naszych mediach.
Wyjątkowe wsparcie i partnerzy
Naszą Fundację od już prawie dwóch lat wspiera firma FAST IT Solutions z Łodzi, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni i chcemy podkreślić, że realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez ich dodatkowego wsparcia.

W nasz projekt zaangażowała się również pani Anna Leszczyńska z Centrum Edukacji Lekarzy. Bardzo dziękujemy za to wsparcie i mamy nadzieję, że będziemy realizować jeszcze kolejne sportowe projekty.
To nie koniec
Kalendarz nie będzie naszym ostatnim projektem poświęconym płotkarzom i płotkarkom, dlatego gorąco zachęcamy do śledzenia naszych mediów, a także mediów zawodników, którzy są na bardzo ważnym etapie w swojej karierze, toczą sportową walkę o Igrzyska Olimpijskie.
Jeśli umknęły Wam nasze inne materiały to poniżej linki do prowadzonych przez nas kanałów w serwisie YouTube.
Jeżeli już teraz chcecie wesprzeć nasz Fundusz Rehabilitacyjny to możecie wpłacać darowizny na numer konta zamieszczony poniżej:
25 1750 0012 0000 0000 2206 3855
