Ekipa FURS

Fundacja Rozwoju Sportu to organizacja powołana do życia dzięki staraniom i wysiłkowi Pawła Rączki i Beaty Świątkowskiej-Gołąbek. Dzisiaj nasz zespół obejmuje 3 osoby i kilka stale współpracujących.

FURS | Paweł Rączka
  Założyciel / Prezes

  Paweł Rączka

  Pasjonat sportu od najmłodszych lat. Były płotkarz (110 m ppł), mistrz i wielokrotny rekordzista Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Uczestnik Mistrzostw Europy juniorów. Ze sportem związany od 12 roku życia. Przez 14 lat jako zawodnik, a później trener. Obecnie pod swoją opieką ma grupę lekkoatletów z klubu UKS Gepard. Współpracuje z młodymi tenisistami dbając o ich przygotowanie ogólnorozwojowe oraz siatkarkami klubu AZS-AWF Warszawa. Prowadzi także zajęcia biegowe dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania sportowego. Z wykształcenia pedagog.

  FURS | Beata Świątkowska – Gołąbek
   Założyciel / Dyrektor finansowy

   Beata Świątkowska – Gołąbek

   Ze sportem związana od dawna. Podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim trenowała lekkoatletykę pod okiem trenera Bogdana Kwiatkowskiego, który zajmował się sportem dziewcząt w tamtejszym AZS. Gdzie podczas treningów poznała innego podopiecznego trenera Kwiatkowskiego – Pawła Rączkę. Po pewnym czasie powstał pomysł założenia Fundacji Rozwoju Sportu, która funkcjonuje od 1999 roku. Beata prowadzi obecnie biuro rachunkowe i zajmuje się kwestiami finansowymi w FURS.

   FURS | Aleksandra Kowalska
    Media Menedżer

    Aleksandra Kowalska

    Absolwentka kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego, absolwentka Wydziału Wychowania Fizycznego na specjalizacji menedżer sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Siatkarka z doświadczeniem w zespołach 3-cio i 2-ligowych. Awans z zespołem AZS AWF Warszawa do pierwszej ligi siatkarskiej.

    Cele fundacji

    Rekomendacje

    W trakcie ostatnich lat działalności mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma organizacjami. Wśród naszych klientów są instytucje Państwowe oraz przedsiębiorstwa prywatne. Udało nam się zarazić sportem również sporą grupę najmłodszych.

    Galeria Sław FURS

    Rafał Wiszniewski

    rocznik 1992

    konkurencja 110m ppł, złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów 2011r, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Bresanone

     Michał Kula

     rocznik 1991

     wielokrotny finalista i medalista Mistrzostw Polski w lecie i hali w biegach płotkarskich na 110m ppł i 60m ppł. Zakończenie współpracy po sezonie letnim 2016 (wrzesień 2016)

      Martyna Mąkosa

      rocznik 1993

      wielokrotna finalistka i medalistka Mistrzostw Polski w lecie i hali w biegach płotkarskich na 100m ppł i 60m ppł

       FURS | Konrad Donczew.

       Kondrad Donczew

       rocznik 1992

       konkurencja 110m ppł; srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów (2011), reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Talinie, drugi na listach w Polsce w sezonie 2011 na dystansie 110m ppł – 13.93

        Zuzanna Lemiesz.

        Zuzanna Lemiesz

        rocznik 1993

        wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski w lecie i hali w biegach płotkarskich na 100m ppł .i 60m ppł

         FURS | Marika Marlicka.

         Marika Marlicka

         rocznik 1994

         konkurencja siedmiobój; złota medalistka Halowych Mistrzostw Polski Juniorów młodszych, złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, posiadała najlepszy wynik w Polsce w siedmioboju w kategorii junior młodszy

          Marlena Maj

          rocznik 1990

          konkurencja siedmiobój; czwarta zawodniczka na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy 2011

           Jakub Chmielnicki

           rocznik 1994

           wielokrotny finalista Mistrzostw Polski  w lecie i hali w biegach płotkarskich na 110m ppł .i 60m ppł.

            Damian Czykier

            rocznik 1992

            płotkarz; 15 miejsce na Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), 4 miejsce Mistrzostw Europy (2016), wielokrotny finalista i medalista Mistrzostw Polski w lecie i hali w biegach płotkarskich na 110m ppł i 60m ppł., reprezentant polski na Halowych Mistrzostwach Europy (2015) oraz na Uniwersjadzie w Korei Południowej (4 miejsce)

             Filip Drozdowski

             rocznik 1993

             płotkarz; złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów (2011); reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów w Talinie, Mistrzostwach Świata juniorów w Barcelonie; w 2011 roku posiadał najlepszy wynik w Polsce na dystansie 110m ppł – 13.61 w kategorii juniora